اخبار

آبیاری و خاک حاصلخیز، عامل کیفیت بالای سبزی نیشابوری است

سبزیکار نیشابوری آبیاری و خاک حاصلخیز را عامل کیفیت بسیار بالای سبزی نیشابوری عنوان کرد.

رقیه بیگم طبایی، سبزی کار موفق نیشابوری در راستای کاشت و برداشت انواع سبزی بیان کرد: «‌پس از کاشت بذر، با توجه به میزان توجه و دقت و محافظت از خاک و بذر کشت شده، میتوان 3الی 4 مرحله از سبزی برداشت کرد. از بذر جعفری و تره تا یک سال می توان برداشت نمود. همچنین از بذر نعناع و تلخون تا 7 سال، به دلیل وجود ریشه قوی می توان برداشت محصول داشت.»

ایشان به آبیاری مرتب و بدون وقفه این محصولات اشاره داشت. در ادامه بیان کرد: «‌انواع مختلف سبزی بدون استثنا نیاز به آبیاری دارد. این آبیاری هر 6 روز یک بار انجام می شود.»

فروشگاه بذر کارنیلا ارائه دهنده انواع بذرهای اورجینال در سراسر ایران

در ادامه افزود: «‌آبیاری و خاک مناسب از اصول مهم سبزی کاری و کیفیت بسیار بالای آن است. سبزی های نیشابوری به دلیل خاک حاصلخیز، آفت کشی، آبیاری کافی و به موقع، بسیار شاداب و دارای محبوبیت فراوان در بین شهرهای مختلف هستند.»

وی همچنین یادآور شد: «انواع مختلف سبزی در تمام فصل‌های سال کشت می شود. اما سبزی که در نیمه اول سال کشت می شود نسبت به سبزی های نیمه دوم سال که معمولا در گلخانه ها کشت می شود، از کیفیت بالاتری برخوردار است.»

طبایی با توجه به مصرف سبزی در غذاهای مختلف خاطرنشان کرد: «‌علاوه بر استفاده از سبزی تازه، می توان آن را سرخ و خشک کرد. سبزی خشک را می بایست در مکانی خنک نگهداری کرد تا در هنگام نیاز، از آن استفاده شود.»

فروشگاه بذر کارنیلا ارائه دهنده انواع بذرهای اورجینال در سراسر ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.