اخبار

آغاز کشت قراردادی چغندرقند، پنبه، کلزا و سورگم

.معاون وزیرجهاد کشاورزی خبر داد؛

آغاز کشت قراردادی بذر چغندرقند، پنبه، کلزا و سورگم

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از آغاز کشت قراردادی پنبه، بذر چغندرقند، کلزا و سورگم در سال‌زراعی جدید خبر داد. وی گفت: اجرای این طرح راه‌کار مناسبی برای تداوم و ثبات تولید محصولات کشاورزی می باشد.

به گزارش ایمنا ، اسماعیل قادری‌فر در رابطه با اجرای کشاورزی قراردادی در کشور گزارشی داد. وی گفت: امسال علاوه بر کشت قراردادی برنج، پنبه، چغندرقند، کلزا و سورگم را مورد توجه قرار داده‌ایم.

همچنین افزود: در این نوع کشت، سعی در تولید محصول با کمترین هزینه دارند. در عین حال کشاورز دیگر نگرانی برای فروش محصول خود نخواهد داشت.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تصریح کرد: کشت قراردادی به این معناست. که کشاورز بداند محصولش را به چه کسی بفروشد. خریدار هم نیاز تولید کننده را برطرف کند.

 فروشگاه بذر کارنیلا  ارائه دهنده انواع بذرهای خارجی در سراسر ایران

قادری‌فر گفت: این حمایت شامل اعطای بذر، سم، کود و ارائه مساعده و آموزش‌های کشاورزی و انتقال تکنولوژی به کشاورز است که درنهایت منجربه خرید محصول شده و این سبب می‌شود تا نهاده کشاورز به موقع تأمین شود و عملکرد در واحد سطح افزایش یابد و زارع نیز هیچ دغدغه‌ای برای خرید محصول نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: افزایش بهره‌وری از منابع آب و خاک، تولید برنامه‌ای کشت، ایجاد ثبات و پایداری تولید از اهداف مهم هستند. همچنین افزایش کیفیت محصول، کاهش هزینه‌های عملیات تولید، رعایت الگوی کشت و استفاده از یارانه‌ها از اهداف این طرح است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در جهت اجرای این امور مهم، به نقش اساسی شبکه تعاونی روستایی در پشتیبانی از بهره‌برداران بخش کشاورزی و به استفاده از فناوری در راستای پیشرفت وضعیت موجود، افزایش محصول و استفاده  از امکانات موجود اشاره و بر توسعه فعالیت‌ها و راه‌اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی، همچنین گسترش فعالیت‌های متقابل و درون‌شبکه‌ای تاکید کرد.

 فروشگاه بذر کارنیلا  ارائه دهنده انواع بذرهای خارجی در سراسر ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.