اخبار

ارائه تسهیلات تقریبا صفر درصدی برای کشاورزی قراردادی

ارائه تسهیلات تقریبا صفر درصدی برای کشاورزی قراردادی

رییس سازمان امور عشایر ایران گفت: کشاورزی قراردادی یک تسهیلات صفر درصد است که حجم زیادی از نقدینگی موردنیاز کشاورزان از این طریق قابل تامین است.

پاپی زاده افزود: امروز وزارت جهاد کشاورزی در سیاستگذاری و برنامه‌ریزی‌ها، سیاست حمایت از تولیدکننده بخش کشاورزی را به‌عنوان محوری‌ترین سیاست در نظر گرفته است.

رییس سازمان امور عشایر ایران تصریح کرد: به‌عنوان مثال امروز برای اولین‌بار وزارت جهاد کشاورزی برنامه کشت قراردادی با کشاورزان را عملیاتی کرده و در قالب این برنامه کشاورزان با قرارداد‌هایی که با زیرمجموعه‌های وزارت جهاد کشاورزی می‌بندند، می‌توانند نهاده موردنیاز خود مثل کود، سم و بذر و حتی کرایه حمل محصول را از طریق دولت و شرکت‌های زیرمجموعه دولتی تامین کنند.

فروشگاه بذر کارنیلا ارائه دهنده انواع بذر اورجینال در سراسر ایران

پاپی زاده گفت هزینه‌هادر پایان فصل برداشت با کشاورزان بدون افزایش قیمت و یا دریافت سودی تسویه می‌شود. ایشان ادامه داد: کشاورزی قراردادی تقریباً یک تسهیلات صفر درصد است. بدون مراجعه کشاورزان به بانک و تامین وثیقه و تشکیل پرونده، حجم زیادی از نقدینگی موردنیاز کشاورزان قابل تامین است.

نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: با توجه به این که در سال‌های گذشته آزادسازی قیمت نهاده‌های کشاورزی مثل کود، سم و بذر انجام شده است، امروز کشاورزان نهاده موردنیاز خود را عملاً از بازار آزاد تامین می‌کنند. بنابراین لازم بود محصول کشاورزان هم با قیمتی که در بازار آزاد مشخص می‌شود به فروش برسد. با انجام طرح مردمی‌سازی یارانه‌های کالا‌های اساسی ما امروز به این هدف رسیده‌ایم.

وی گفت: کشاورزان در گذشته محصولات خود را با قیمت خیلی پایین‌تری به بازار عرضه می‌کردند. امروزه می‌توانند محصولات خود را با قیمت متناسب با بازار و شرایطی که نهاده را تامین می‌کنند به فروش برسانند.

فروشگاه بذر کارنیلا ارائه دهنده انواع بذر اورجینال در سراسر ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.