مقالات

دلایل تلخی کلم بروکلی و چگونگی رفع آن

کلم بروکلی

کلم بروکلی جزء سبزیجات و از خانواده کلم است و با نام علمی Brassica olderacea شناخته شده است. این نوع سبزی دارای رنگ سبز تیره، ساقه محکم و یکساله می باشد. کلم بروکلی سرشار از گلوتامین، ویتامین ث، آ، و اسید های آمینه است. دارای طعمی خوب و ملایم که معمولا در غذاها و سالاد از آن استفاده می شود. گاهی ممکن است مزه تلخی داشته باشد که در ادامه به علت و راه کار برای رفع تلخی آن اشاره خواهد شد.

علت تلخ شدن کلم بروکلی

عوامل بسیاری می تواند باعث تلخی بروکلی شود. مهمترین علت تلخ شدن آن گلدهی و شروع به پیچیدن زودتر از زمان موعد است.

گلدهی زودهنگام کلم بروکلی می تواند دلایل زیادی داشته باشد. می توان به مهمترین آن ها از جمله شرایط محیطی و سن گیاه اشاره کرد.

دمای بالا؛ در صورتی که دمای خاک و هوا بالا باشد گیاه زودتر شروع به گلدهی کرده در نتیجه موجب تلخی گیاه شود. در صورت مشاهده گلدهی و پیچش زودهنگام بایستی اقدام به برداشت گیاه نمود که از تلخ شدن جلوگیر شود.

فروشگاه بذر کارنیلا ارائه دهنده تخصصی انواع بذر در ایران
تنش آبی؛

هنگامی اتفق می افتد که گیاه در شریط خشکی و کمبود شدید آب قرار گیرد.

کوددهی؛

کمبود مواد غذایی سبب تغییر طعم در بروکلی می شود.کمبود عنصر نیتروژن موجب بروز عارضه تلخی بروکلی می شود که جهت رفع آن باید در مرحله رشد به آن کود حاوی ازت استفاده کرد.

سن گیاه؛

بروکلی را باید بعد از رشد کامل برداشت نمود. برخی گیاهان مانند کلم بروکلی اگر دیر از زمان وعد برداشت شوند دچار پیری و تلخی می شوند.

راهکار رفع تلخی کلم بروکلی

1-قرار دادن کلم بروکلی در در آب نمک چرا که اسید هایی که موجب تلخی گیاه شده اند از آن خارج می شوند.

2-پخت بروکلی با آب اما نه به صورت بخار پز و سپس آب را دور ریخته و به دلخواه طبخ و مصرف شود.

3-استفاده از سس‌هایی با طعم لیمو و نارنج جهت طعم بهتر و رفع مزه تلخی بروکلی.

باید درنظر داشته باشید از مصرف بروکلی های زرد و پلاسیده جلوگیری شود چرا که ممکن است تلخ باشند. بروکلی هایی که گلچه های بسته و محکم تری دارند خریداری شوندکه تازه‌تر و معمولا به دور از تلخی اند.

فروشگاه بذر کارنیلا ارائه دهنده تخصصی انواع بذر در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.