اخبار

زمین های شهرستان طارم مناسب برای کشت گیاهان دارویی

شهرستان طارم مستعد کشت گیاهان دارویی

 مسئول باغبانی جهادکشاورزی طارم گفت: این شهرستان زمین‌های مستعد کشت گیاهان دارویی در اراضی شیب‌دار و دیم را دارد.

زهرا نیساری درباره کشت گیاهان دارویی در طارم، اظهار کرد: به دلیل کمبود منابع آبی، نیازمند کشت محصولاتی هستیم که نسبت به کم‌آبی مقاوم است. لذا در این شهرستان در حال فرهنگ‌سازی برای جایگزین کردن کشت گیاهان دارویی به جای محصولات معمول هستیم.

وی با بیان اینکه کشت گیاهان دارویی از جمله بذر سیاه‌دانه، آلوئه‌ورا، گل محمدی و فیسالیس دو سال است که در این منطقه آغاز شده و موفقیت‌آمیز نیز بوده است، افزود: کشاورزان طارمی می‌توانند گیاهی همچون گل محمدی را حتی در اراضی شیب‌دار و سنگی و سنگ‌لاخی نیز کشت کنند.

فروشگاه بذر کارنیلا ارائه دهنده تخصصی انواع بذر در سراسر ایران

این مسئول بیان کرد برای کشت باید گیاهان دارویی را انتخاب کنیم که نیاز آبی کمتری دارد. طارم زمین‌های مستعد کشت گیاهان دارویی در اراضی شیب‌دار و دیم را دارد. کشاورزانی که مشکل کمبود آب دارند، حتی می‌توانند کشت دیمی را انتخاب کنند.

نیساری با اشاره به اینکه کشاورزان در این شهرستان محصولات زراعی را کشت می‌کنند که خرید تضمینی ندارد، ادامه داد: در طارم برای برخی از گیاهان دارویی پشتیبان خرید تضمینی وجود دارد همانند گیاه آلوئه‌ورا که به ارائه خدمات به کشاورزان می‌پردازد. همچنین پشتیبان گل محمدی نیز در حال ثبت است که به ارائه خدماتی همچون توزیع بذر و خرید تضمینی محصول پرداخته و این کار باعث می‌شود کشت گیاهان دارویی برای کشاورزان صرفه اقتصادی نیز داشته‌ باشد.

وی افزود امیدوارم کشاورزان از کاشت گیاهان تکراری فاصله گرفته وبه کاشت گیاهان جدید از جمله دارویی موفق روی آورند. این نوع کشت باعث صرفه‌جویی در مصرف آب نیز می‌شود. خاطرنشان کرد: به کشاورزان یارانه بذر برای برخی گیاهان دارویی اعطا می شود. همچنین تسهیلات با درصد کم و برگزاری دوره‌های آموزشی مراحل کاشت، داشت و برداشت گیاهان دارویی نیز انجام می‌شود.

فروشگاه بذر کارنیلا ارائه دهنده تخصصی انواع بذر در سراسر ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.