وب لاگ کارنیلا, اخبار, مقالات

نحوه پرورش هندوانه بدون دانه در 5 مرحله

آیا می توانم هندوانه بی دانه بکارم؟

در حالی که پرورش هندوانه بدون هسته امکان پذیر است، اما این کار به زحمت و تلاش زیادی نیاز دارد. دانه های هندوانه بدون هسته گران هستند (هر کدام حدود 10 تا 15 سنت) و برای بهترین نتیجه به محیط های رشد خاصی نیاز دارند. این پنج مرحله را برای موفقیت دنبال کنید.

با هندوانه بدون دانه آشنا شوید.

هندوانه های بدون دانه، به سادگی، میوه می دهند، اما دانه ندارند، زیرا عقیم هستند. عقیمی ناشی از تلاقی گیاهانی است که از نظر ژنتیکی ناسازگار هستند.

بسیاری از مردم وقتی هندوانه‌ای «بدون هسته» را برش می‌دهند و به نظرشان دانه‌های ریز و سفید هستند، شگفت‌زده می‌شوند. در واقع، این پوشش‌های بذر ابتدایی (توسعه نیافته) خوراکی هستند، درست مانند دانه‌های خیار.

اکثر متخصصان، مانند لوری هاجز در دانشگاه نبراسکا، توصیه می کنند که آنها را از بذر شروع کنید و آنها را به جای کاشت مستقیم در باغ، پیوند بزنید. این کاری است که ما انجام دادیم تا کشت هندوانه های بدون هسته خود را به بهترین شکل شروع کنیم.

آنچه شما نیاز دارید.

اینها مواردی است که برای شروع کشت نهال‌های خود و محکم شدن آنها نیاز دارید:

 • دانه هندوانه بدون هسته
 • دانه هندوانه هسته دار (نوعی را با رنگ پوست متفاوت از بی دانه انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی این دو نوع را تشخیص دهید)
 • گلدان  کوکوپیتی یا کاشت پوسته تخم مرغ
 • محیط رشد یا مخلوط کود

شما به هر دو نوع دانه یا گیاه نیاز دارید، زیرا هندوانه بدون دانه گرده کافی برای میوه دادن تولید نمی کند. هندوانه دانه دار، که گاهی اوقات گونه گرده افشان نامیده می شود، گرده مکمل را فراهم می کند. بهترین انواع هندوانه های بدون دانه مقاوم به آنتراکنوز عبارتند از: Crimson Sweet، You Sweet Thing Hybrid یا Summer Sweet 5032.

مرحله 1: کشت دانه‌های هندوانه را شروع کنید.

 • از گلدان های ذغال سنگ نارس و یک محیط رشد گلخانه ای که شامل کود است استفاده کنید. گلدان ها را با پر کردن آنها با محیط رشد مناسب و مرطوب کردن خاک تا زمانی که آب اضافی آن خارج شود، آماده کنید.
 • گلدان ها باید به مدت 48 ساعت گرم (85 درجه فارنهایت) نگهداری شوند تا خاک برای آماده سازی بذر گرم شود. (هندوانه های بدون هسته نمی توانند سرما را تحمل کنند.)
 • بذرها را در عمق یک اینچ بکارید. برای جلوگیری از چسبیدن پوسته بذر به لپه، نوک بذر را با زاویه 45 تا 90 درجه بکارید. آنها را با خاک مرطوب بپوشانید و به مدت 48 ساعت گرم نگه دارید (85 درجه فارنهایت) و سپس برای جوانه زدن و رشد گیاهچه به محیط خنک‌تری منتقل کنید.

مرحله 2: نکات جوانه زنی

 • بذرها باید در دمای بین 72 تا 75 درجه فارنهایت در روز و دمای کمتر از 65 درجه فارنهایت در شب نگهداری شوند. قبل از آبیاری صبر کنید تا نهال ها بیرون بیایند و مراقب باشید که زیاد آبیاری نکنید.
 • هندوانه های بدون دانه برای رسیدن به بهترین نتیجه نیاز به دوره جوانه زنی آهسته در دمای نسبتاً خنک و آبیاری محدود دارند.
 • کود در محیط رشد باید در این مرحله تغذیه کافی را فراهم کند، اما در دو مرحله دیگر با غلظت 100 پی پی ام نیتروژن کوددهی کنید: ظهور اولین برگ واقعی و دومین برگ واقعی.
 • رشد نهال حدود چهار تا شش هفته طول می کشد.

خرید بذر هندوانه

شما می توانید برای خرید بذر هنداونه مرغوب و اورجینال و در بسته بندی های کارخانه ای از طریق وب سایت فروشگاه بذر کارنیلا اقدام کنید

مرحله 3: سفت کردن نهال ها

گیاهان را حدود هفت روز قبل از پیوند آنها به باغ (که به عنوان سخت شدن گیاهان نیز شناخته می شود) آماده کنید.

دمای جایی که در طول روز هستند را کاهش دهید یا گیاهان را بیرون بگذارید. شب‌ها آنها را به فضای داخل بیاورید. اگر آبیاری می‌کنید، به میزان خیلی کمی به آن‌ها آب دهید.

گرده افشانی را به حداکثر برسانید.

مرحله 4: زمین باغ را آماده کنید.

 • برای بهترین نتیجه گرده افشانی، طرح باغچه ای را برنامه ریزی کنید که به شما امکان می دهد “انواع گرده افشان را در ردیف بیرونی و سپس هر سه ردیف بکارید.”
 • اگر هندوانه را در یک زمین باغ کوچک پرورش می دهید، سعی کنید گیاهان بدون دانه و دانه دار را به طور متناوب در یک ردیف قرار دهید، اما به یاد داشته باشید که برای اهداف گرده افشانی باید دو گیاه نزدیک به هم باشند.
 • برای ایده هایی در مورد نحوه کاشت نهال ها برای به دست آوردن بالاترین محصول، به اسکرین شات نمودار بالا مراجعه کنید.

هندوانه بدون دانه – راز چیست؟

مرحله 5: پیوند و پرورش هندوانه بدون دانه

این مراحل ساده را دنبال کنید تا محصولی از هندوانه های آبدار و شیرین بدون دانه داشته باشید.

 • نهال‌ها را بعد از آخرین تاریخ یخبندان منطقه خود پیوند بزنید.
 • نهال‌ها را با فاصله حدود چهار فوت از هم در خاک غنی و رس قرار دهید. اگر می خواهید از رشد علف‌های هرز خودداری کنید، قبل از کاشت یک لایه پلاستیک سیاه بگذارید تا علف های هرز از بین برود.
 • هر روز آبیاری کنید تا میوه ظاهر شود و سپس فقط زمانی آبیاری کنید که خاک خشک شود.
 • در صورت نیاز با مخلوط 5-10-10 کود دهی کنید.
 • در طول فصل رشد تا حد امکان از میوه ها کمتر استفاده کنید وگرنه میوه آن بی‌مزه خواهد بود. میوه زمانی رسیده است که پوست آن در برابر فشار ناخن مقاومت کند.

نکات باغبان

اگرچه هندوانه‌های بذر دار راحت‌تر جوانه می زنند و برای جوانه زدن نیاز به توجه خاصی ندارند، اما صرفه جویی در زمان و تلاش با شروع همزمان بذر منطقی است. تا زمانی که هر دو نوع به طور همزمان آماده پیوند هستند، شروع همزمان آنها ضرری ندارد.

گیاهان را مرتباً بررسی کنید تا محصول خود را به دلیل مشکلات معمولی مانند آنتراکنوز یا سوختگی ساقه صمغی از دست ندهید.

فراموش نکنید میتوانید بذر هنداونه های اصلی و اورجینال رو از فروشگاه بذر کارنیلا تهیه کنید

References and Sources

1 Hodges, Laura, “Growing Seedless Watermelon,” NebGuide.

2 Maynard, Donald N., “Growing Seedless Watermelon.”

Johnson, Gordon, “Producing Quality Seedless Watermelon Transplants.”

Ortho’s Home Gardener’s Problem Solvers, Michael McKinley, editor.

Rodale’s Complete Garden Problem Solver, Delilah Smittle, editor.

 

بذرهندوانه پوست زرد (بیست عددی) با بسته بندی اورجینال

30,000 تومان

هندوانه پوست زرد H15

محصول کشور روسیه

تنوع فوق العاده  67-73 روز   ظهور نهال در گیاه ، میوه های زرد و زرد طلایی روشن ، که برای تنوع در اندازه رسیده کاملاً چشمگیر است - 3.5-4.0 کیلوگرم. پالپ آن شکر ، آبدار ، با عطر غنی از هندوانه ، عملا بدون دانه است. تنوع قابل تحمل به خشکی است. بهره وری تا 9 کیلوگرم در متر مربع. کاشت نهال - در    ۱۱ فروردین ماه تا ۱۰ اردیبهشت ماه کاشت نهال - در ۱۱ اردیبهشت ماه تا ۹ تیرماه سن 30-35 روز است. الگوی کاشت: 150 150 سانتی متر گیاهان به یک قلاب گره خورده اند.

بذر سه نوع هندوانه میکس با بسته بندی اورجینال

25,000 تومان

هندوانه قرمز میکسH13

محصول کشور روسیه

 (جوانه زنی کامل تا اولین برداشت میوه)  (85-95 روز) ابرای رشد در زمین باز  گیاهان با قدرت متوسط ​​،. میوه هایی با اشکال مختلف (استوانه ای ، بیضی ، گرد) و رنگ (راه راه ، سبز تیره ، سبز روشن). پوست ضخیم و قوی است که در حفظ کیفیت و حمل و نقل تأثیر مثبتی دارد. گوشت قرمز روشن ، شیرین ، لطیف است. جرم میوه ها از 4 تا 6 کیلوگرم است. کاشت نهال در ۱۱ فروردین ماه تا ۱۰ اردیبهشت انجام می شود. کاشت نهال در خاک -  ۱۱ اردیبهشت ماه تا ۹ تیر ماه در  30-35 روز است. گیاهان به یک قلاب (تا ارتفاع 50 سانتی متر) گره خورده اند .

بذرهندوانه نارنجی (بیست عددی ) با بسته بندی اورجینال

30,000 تومان

هندوانه نارنجی محصول کشور روسیه

 این محصول از نهال تا اولین برداشت میوه 70-85 روز زمان میبرد.  گیاه بافت متوسط ​دارد. این گیاه برای کشت در گلخانه ها ،و در فضای باز (در مناطق جنوبی) در نظر گرفته شده است. میوه ها از نوع بیضی شکل استوانه ای هستند و وزن آنها 4-6 کیلوگرم است. داخل به رنگ نارنجی زرد ، دانه دار ، شیرین ، بسیار آبدار است. ضخامت پوست متوسط ​​، سبز روشن  با لکه های سبز تیره با عرض متوسط. طعم عالی  بهره وری در حدود 5 کیلوگرم در متر مربع مقاوم به آنتراکنوز

بذر هندوانه غول پیکر روسی با بسته بندی اورجینال

30,000 تومان

بذر هندوانه غول پیکر روسی با بسته بندی اورجینال

محصول کشور روسیه
**قابل کشت در باغچه **
** وزن این هندوانه به 18 کیلو گرم خواهد رسید**
تعداد بذر در هر بسته : بین 25 الی 30 عدد
کاملا ارگانیک
میوه ها شکل بیضی و زودرس می باشد.
وزن  هر عدد  متوسط 4-6 کیلوگرم است وبا مراقبت خوب، کود و کود آبیاری به موقع، به18 کیلوگرم هم می رسد.
میوه ها به شکل بیضی با پوستی به ضخامت متوسط ​​و سبز نازک  و دارای یک الگوی از نوارهای خاردار سبز تیره است.
گوشت شکری، قرمز روشن، آبدار است.
مقاوم در مقابل خشکی و دماهای پایین است.
 

بذر هندوانه شکری با بسته بندی اورجینال

25,000 تومان

بذر هندوانه شکری با بسته بندی اورجینال

محصول کشور روسیه
**قابل کشت در باغچه و گلدان مناسب برای آپارتمان **
تعداد بذر در هر بسته : بین 20 الی 30 عدد
گوشت قرمز روشن، ملایم،  بسیار شیرین است.
وزن  هر عدد بین  3-5 کیلوگرم است .
میوه ها گرد و بزرگ است.

بذر هندوانه زرد

30,000 تومان
محصول کشور روسیه
**قابل کشت در باغچه و گلدان مناسب برای آپارتمان **
تعداد بذر در هر بسته : بین 25 الی 30 عدد
میوه ها زرد روشن و نادر  می باشد.
وزن  هر عدد بین  4.0-4.5 کیلوگرم است .
میوه ها تقریبا بدون دانه، شیرین و آبدار با پوست نازک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.