اخبار

 ۳۱۵ گونه گیاه دارویی در مراتع استان همدان شناسایی شد

 ۳۱۵ گونه گیاه دارویی در مراتع استان همدان شناسایی شد

سعید الیاسی رییس اداره مراتع و بیابان منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت:  از جمله گونه گیاهان خوراکی استان همدان می توان به  آویشن، با بونه، اسپند، رازیانه، پنیرک، گاوزبان، ریواس، کنگر، کلپر، بومادران، خاک شیر، سماق، نسترن وحشی، مریم گلی و گونه‌های دارویی و معطر نیز شامل سیر، رازیانه، گشنیز، کُلزا و سیاهدانه اشاره کرد.

وی در ادامه بیان کرد: در سال‌های اخیر کشت و توسعه بذر گیاهان دارویی رایج گشته است. در افزایش درآمد خانوار‌های روستایی موثر بوده و  همچنین به عنوان رویکرد‌های کلی مبنی بر توسعه صادارات غیرنفتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فروشگاه بذر کارنیلا ارائه دهنده تخصصی انواع بذر خارجی در ایران

ایشان در ادامه عنوان کردند: با توجه به مصوبات سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور مبنی بر اصلاح و بهبود مراتع از طریق  توسعه کشت گیاهان دارویی این اداره کل با مشارکت جوامع محلی، اقدام به کاشت بذر گیاهان دارویی نظیر بابونه، باریجه، موسیر در سطح ۲ هزار هکتار از اراضی مرتعی استان کرده است.

به گفته الیاسی، استان همدان دارای بیش از یک هزار و ۵۰۰ گونه گیاهی است. این گیاهان به صورت گسترده در کوه ها، دشت ها، دامنه ها، ارتفاعات و سراب‌ها وجود دارد.

استان همدان از گذشته‌های دور یکی از قطب‌های توسعه و کشت گیاهان دارویی به شمار می‌رود.  مراجعه فیلسوف و دانشمند بزرگ جهان اسلام و ایران حیکم بوعلی سینا به همدان نیز به همین دلیل بوده است.

فروشگاه بذر کارنیلا ارائه دهنده تخصصی انواع بذر خارجی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.